1942-2012 VÝROČÍ 70 LET KOPANÉ V OBCI


 

Oslava 70 let kopané v naší obci
12.07.2012 

Dne 23.6.2012 proběhla v naší obci oslava 70-ti let od vzniku fotbalového klubu TJ Sokol Kovalovice. Mnoho měsíců plánování, příprav a organizování neúnavné skupiny okolo vedení TJ bylo bohužel těsně před plánovaným datem znehodnoceno matičkou přírodou. V noci ze čtvrtka 21.6.2012 na pátek 22.6.2012 byl vinou půl hodiny trvající bouře s přívalovým deštěm areál šaten zaplaven nánosem bahna, kamení, kusů travin, keřů a prostě všeho čemu voda stála v cestě. Bohužel již nešlo na vzniklou situaci reagovat a dát věci do pořádku. Plánované oslavy měly být korunovány úžasným fotbalovým zážitkem, a to utkáním s bývalými hráči klubu SK Sigma Olomouc.

Událost, na kterou se mimo funkcionářů a samotných hráčů těšil každý fanda z Koválovic i širokého, okolí musela být zrušena. Desítky hodin na zvelebení celého areálu ale zůstanou vidět s každou návštěvou hřiště a toto krásné výročí si zvelebení zasloužilo.

Program s pozvanými hosty proběhl podle harmonogramu a oslava byla zakončena zábavou s hojnou účastí do pozdních hodin.

Všem, kteří se podíleli na této usilovné práci, patří náš dík a poklona před jejich snahou.

Při příležitosti této oslavy byla vydána publikace mapující historii naší kopané. Jejím autorem je pan Radoslav Tvrdoň. Poslední kousky lze zakoupit v místní hospůdce na hřišti u obsluhy spolu s pamětním dresem (miniaturou) do auta.

Publikace spolu s miniaturou dresu.

Spoušť,kterou počasí napáchalo byla znatelná.