Závěrečné zhodnocení sezóny.

16.06.2015 21:07

Po posledním zápase sezóny s týmem Kostelce, jsme mohli slavit historicky nejlepší umístění našeho celku. Celkové třetí místo v 1.B třídě skupiny A, se ale nerodilo lehce. První dva jarní zápasy-tedy pokud nebudeme počítat podzimní předehrávku- jsme hráli na hřištích soupeřů a bohužel se nám tento start moc nepovedl. První zápas jsme sehráli s Viktorií Přerov a smolně jsme prohráli z pohledu domácího celku 3:2. K druhému zápasu jsme opět cestovali na hřiště soupeře a to do Pivína. V té době 12 tým tabulky nás i s tradiční pomocí rozhodčích v tomto místě celkem snadno přehrál 3:0 a to znamenalo propad tabulkou, až téměř na samotné dno. V té chvíli to s naším týmem nevypadalo moc dobře. Díky velmi vyrovnané tabulce záleželo opravdu na každém bodu,který znamenal ten potřebný rozdíl od posledních míst. V 18.kole se náš celek představil poprvé v tomto kalendářním roce v domácím prostředí. Jako hosté se představili fotbalisté Ústí. Po vyrovnaném průběhu se nám v samém závěru podařilo z pokutového kopu strhout body na naši stranu a po vítězství 1:0 poprvé bodovat. Byl to pomyslný obrat celé sezóny. V následujícím zápase jsme zajížděli do Horní Moštěnice. Neuvěřitelnou převahu našeho celku jsme nedokázali přetavit na vítězství a po očividné slepotě rozhodčích, kteří "neviděli" dvě ruce v pokutovém území během dvou minut, jsme odjížděli jen s remízou. Byla to spíše naše ztráta, než zisk bodu. V následujícím kole jsme doma přehráli tým Čekyně 1:0. V té chvíli třetí celek tabulky nás překvapil,ale spíše tím, že jsme celý první poločas hosty k ničemu nepustili. Vítězství to bylo zasloužené a výsledek jen 1:0 byl pro hosty vlastně darem. Spanilá jízda bez porážky pokračovala i zápasem v nedalekých Vrchoslavicíh, kde po počátečním zaváhání,kdy jsme prohrávali 1:0, jsme nakonec odváželi tři body za vítězství 1:3. V rámci 22.kola k nám přijel v té době druhý celek tabulky a posléze vítěz celého ročníku Tatran Všechovice. Po vynikajícím výkonu zejména v prvním poločase, jsme zvítězili 3:2. V sobotu 23.5.2015 náš tým odcestoval k venkovnímu zápasu na hřiště aktuálního lídra soutěže a to v té chvíli byl tým Sokola Plumlov. V mírně deštivém zápase,jsme zřejmě předvedli nejlepší výkon jarní části soutěže a jednoznačně jsme tým Plumlova přehráli v poměru 0:4. Kombinační a nátlaková hra nedala našemu soupeři téměř žádnou šanci na nějaký zvrat. následující kolo nás čekal zápas se soupeřem ze samého chvostu tabulky a to s Radslavicemi. Před zápasem se opatrně mluvilo o roli favorita,aby se nezakřikla forma posledních kol. Diky kvalitní hře se naštěstí podařilo zvítězit i tímto soupeřem a to v poměru 3:0. Byl to již sedmý zápas v řadě,kdy náš tým dokázal bodovat.To byl důležitý rozdíl oproti konkurenci,neboť vyrovnanost naší sotěže nás provázela celou jarní část.

K předposlednímu zápasu v tomto ročníku jsme vyrazili do Brodku. Bohužel notně oslabený celek nedokázal uhájit neporazitelnost a i když těsně, ale zasloženě jsme prohráli 2.1. V této závěrečné fázi soutěže jsme figurovali na třetí příčce a díky bodovému odstupu od soupeřů, nám v posledním zápase na udržení pozice stačilo remizovat.

V neděli 14.6.2015 jsme na domácím hřišti přivítali k poslednímu zápasu tohoto ročníku tým Kostelce. Tento zápas byl přímým soubojem o třetí místo tabulky.Ve velmi napínavém utkání plném zvratů jsme se nakonec mohli radovat z vytožené remízy a uhájit tak třetí místo v závěrečném hodnocení naší soutěže. Za vynikající práci fotbalistů, činovníků i dobrovolníků nezbývá než za všechny naše fandy poděkovat.